Reklamı Geç

Poyraz Sahip Çıkamadı, Gözler Muhalefete Döndü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Poyraz Sahip Çıkamadı, Gözler Muhalefete Döndü
Çekmeköy halkının merakla beklediği bu ihaleye günler kala akıllardaki sorularda artmaya başladı.

Çekmeköy Belediyesi’nin hayırsever İş Adamlarının desteğiyle engelli çocukların eğitim görmeleri için özel donanımlı bir okul yapmak için basın aracılığı ile duyurduğu Mülkiyeti Çekmeköy Belediyesine ait olan ve Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen 148 ada 18 Parsel üzerine kurulması planlanan okul için Çekmeköy Belediyesi İlk ihaleyi alan firma ihaleden çeşitli nedenlerden dolayı çekildiği için 20.03.2020 tarihinde yeniden ihaleye çıkacak.

ONBO Eğitim ve Kültür Vakfı’nın yapım masraflarını üstlenerek bağışçı olduğu  Perihan-Osman Nuri Boyacıoğlu ismi ile hizmet vermesi planlanan bu okul için gerekli bağışların yaptığını iddia derken yapılan bağışın ne kadar olduğu ve nereye gittiği kamuoyunca sorgulanmaya başlandı.

Danışıklı dövüş mü var?

İlk İhaleyi 8.640.000 TL  bedel karşılığı ile 460 günde teslim etme şartıyla Ak Parti Iğdır İl Başkanına ait olan Demirel Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş inşaatı aldı. İhaleyi alan firma 2 ile 3 Milyon  TL arasında bir rakam hak ediş aldıktan sonra İnşaat Malzemelerinde yapılan zamları öne sürerek Tefe Tüfe oranında bir artış talep etti.  Talebi karşılık görmeyen firma ilgili bakanlığa müracaat ederek ihaleden tasfiyesini istedi.

Yapılan İnşaatı gören Mimarlar ve Müteahhitler “ortada olan yapıya bakıldığı zaman yapıldığı iddia edildiği gibi 2 ile 3 Milyon TL harcanmış bir iş ortada görünmüyor. Hak edişleri incelemek ve yaptıkları işleri orada görmek lazım” diyerek akıllara yandaşa bu yolla rant mı sağlandı? sorusunu akıllara getirdi.

 

Muhalefet ve Basın İhaleyi takip etmeli…

Çekmeköy’de Bulunan Muhalefet Parti İlçe Başkanları, Muhalefet Parti Meclis Üyeleri ve Basın Mensupları Çekmeköy Belediyesinin 20.03.2020 tarihinde saat 11:00 de yapacağı ihaleyi hep birlikte izleyerek Çekmeköy kamuoyunda merakla beklenen şu soruların cevabını kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

20.03.2020 tarihinde Yapılacak olan İhale adrese teslim bir ihalemi olacak?

20.03.2020 tarihinde Yapılacak olan İhaleye ilk ihaleden İnşaat Malzemelerinde yapılan zamları öne sürerek tasfiyesini istemiş olan Iğdır Ak Parti İl Başkanına ait olan Demirel Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş firması girecek mi?

İlk İhale Bedeli 8.640.000 TL. Yapılan işe 2 ile 3 Milyon TL arasında para ödenmiş iken yeni ihale kaç Milyon TL ile verilecek?

20.03.2020 tarihinde Yapılacak olan İhale ilk ihale Bedeli 8.640.000 TL nin üstünde bir rakam ile verilir ise bugüne kadar yapılan iş için ödenen 2 ila 3 Milyon TL arasında çöpe giden paranın hesabını kim verecek?

Engelli çocukların eğitim görmesi için ONBO Eğitim ve Kültür Vakfı’nın yapım masraflarını üstlenerek bağışçı olduğu  bu okulun adı ilk planlandığı gibi Perihan-Osman Nuri Boyacıoğlu olarak mı kalacak?


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çekmeköy’de Rant Ellerinde Patladı?Önceki Haber

Çekmeköy’de Rant Ellerinde Patladı?

Çekmeköy’de “Yandaş” vurgunu…Sonraki Haber

Çekmeköy’de “Yandaş” vurgunu…

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!