Reklamı Geç

Mahmut Sezgin Tarla dediğin araziye RANT’mı EKECEKTİN?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mahmut Sezgin Tarla dediğin araziye RANT’mı EKECEKTİN?
Mahmut Sezgin Ormanı nasıl “Tarla” yaptı…

Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Sezgin, Çekmeköy’e 2009 yılında Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile birlikte Ümraniye den gelerek Meclis Üyesi oldu. 10 Yıllık Meclis üyliği döneminde Çekmeköy’de ne kadar orman arazisi var ise birilerinin yönlendirmesi ile 2b Kanunun çıkmasını da fırsat bilerek bu yerlere kendi veya Babası Ömer Sezgin adına konmaya çalıştı.

Bir çok Orman arazisi için aynı tarihlerde topladıkları Muavvakatlar ile Mahkemeye başvuran Sezgin ailesi, bu yelerin Orman değil tarla olduğunu ve yıllarca bu arsalarda ekim işi yapıldığını iddia etti.

Çekmeköy’ü Navigasyon ile gezen, Çekmeköy sokaklarını bilmeyen ve kendisine Meclis Üyeliği veren Ak Parti için Çekmeköy’de bir toplantı yapacak çevreye sahip olmayan bu kişinin mevkisini ve makamını kullanarak bu yerlere ulaşması aslında amacının halka hizmet olmadığını gösterdi.

Geçtiğimiz yıllarda yine iddialara göre bir arsayı 3,5 Milyona alıp 5 milyona satarken sahte Vekâlet ve Sahte evraklarla dolandırılan Mahmut Sezgin bu arsalara da kendisini dolandıran kişiler sayesinde ulaştığı iddiaları ise konuşulmakta…

Bu yer nasıl Tarla…

Çekmeköy Alemdağ Mahallesinde eski  51 Ada 1 Parsel olan ve şuanda 104 ada 22-23- ve 25 nolu olan parselleri 1945 Yılı Tapu Kayıtlarında A.B isimli şahsa ait olduğunu 1950’li Yıllarda yapılan YASAL düzenleme ile bu yerin Orman Sınırları içerisinde kaldığı gerekçesi ile kendi adına İstanbul Anadolu Kadastro Mahkemesine Maliye Bakanlığına izafeten İstanbul Muhakemat Müdürlüğüne ve Orman Genel Müdürlüğü İstanbul Orman İşletme Müdürlüğüne dava açmak için müracaat etti.

Mahmut Sezgin avukatı aracılığı ile yaptığı bu başvuruda bu orman arazisinin yıllardan beri A.B tarafından ve sonrasında kendisi tarafından tarla olarak kullandığını ve ellerinde bu konu ile ilgili bir çok belge olduğunu iddia ederek yerin kendilerine verilmesini istedi…

Çekmeköy’ü Navigasyon ile gezerek öğrenen Mahmut Sezgin acaba bu tarla dediği yeri ne zaman ekti?

Bu tür yerleri Mahmut Sezgin sadece kendi adına mı toplamaya çalıştı? Perdenin arkasında başka hangi siyasiler yer alıyor?

Mahkeme bu yerler ile ilgili tüm sunduğu delilleri kabul etti mi?

Mahkeme bu iddiaları ve Belgeleri yeterli görmeyip bu arazinin Orman olduğuna karar verdi ise, o dönemde Meclis Üyesi şimdide Başkan Yardımcısı olan Mahmut Sezgin Tarla dediği araziye RANT’mı ekecekti?

Çekmeköy’de Ak Partinin oylarının düşmesini umursamayan, Çekmeköy’ün RANT’ını kendi kasalarına aktarmaya çalışan, Mahmut Sezgin ve bu işlerin perde arkasında olan (yakın zamanda isimlerini açıklayacağımız) bu siyasiler hakkında Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy Ak Parti Kurucu İlçe Başkanı ve şuan ki Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel ve Çekmeköy Ak Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı’nın ne tür işlemler yapacağını göreceğiz.

Başvuru Belgesi

 


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şahmettin Yüksel ve Mahmut Sezgin'nin Hedefi Ak Parti'yi bölmek mi ?Önceki Haber

Şahmettin Yüksel ve Mahmut Sezgin'nin He...

Üç bakan canlı yayında depreme yakalandıSonraki Haber

Üç bakan canlı yayında depreme yakalandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!