İBB Yoksul çocuklar için KREŞ yapmak istiyor, Poyraz ve Yüksel Sümen altı yapıyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İBB Yoksul çocuklar için KREŞ yapmak istiyor, Poyraz ve Yüksel Sümen altı yapıyor?
Ahmet Poyraz ve Şahmettin Yüksel, Yoksul Çocuklar için yapılacak Kreşe neden engel oluyor?

İBB tarafından Çekmeköy İlçesinde yapmak istediği Kreş için yer talebine Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve ekibi türlü bahanelerle cevap vermiyor.

 

Çekmeköy Belediye Meclisi Temmuz ayı 3. Oturumunda CHP Çekmeköy Belediyesi ve aynı zanda İBB Meclis Üyesi olan Murat Cirav’ın gündeme getirerek kamuoyunun öğrendiği bu konu Çekmeköy Belediyesi tarafından sümen altı edildiğini gösterdi.

 

Okul Öncesi eğitim alamayan 0-6 yaş grubu için İBB tarafından yapılacak olan 150 Mahalleye 150 Kreş projesi kapsamında Çekmeköy’de yaşayan ailelerin Okul Öncesi eğitimi alamayan çocuklarının akranları ile eşitlemek, Annelerin de istihdama ve sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla artan ve çalışan nüfusun ihtiyacına yönelik yapmak istediği KREŞ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Belediye Başkan yardımcısı Şahmettin Yüksel siyasi sebepler ile engel oluyor.

 

 

 

Çekmeköy’e hizmet gelmesinden neden rahatsızsınız?

Çekmeköy Belediye Meclisinde CHP Belediye Meclis Üyesi Murat Cirav’ın, “İBB Çekmeköy Belediyesinden iki defa kreş yapmak için yer tahsisi istedi. Belediye olarak neden bir yanıt vermediniz sorusuna Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel 21. Yüzyılda Demir Konstrüksiyon ile Kreş mi olur? Cevabı şaşkınlık yarattı.

21. Yüzyılda Demir Konstrüksiyon ile Çekmeköy’de yapılan Kaçak fabrikaları görmeyen Yüksel’in bu cevabının kaçamak bir cevap olmaktan öteye gitmedi.

Şahmettin YÜKSEL Çekmeköy Belediyesi Temmuz ayı ilk oturumunda söylediği “Çekmeköy Halkı için hizmet nereden gelirse gelsin alkışlarız” söylemini birkaç günde unutması Çekmeköy Halkına gelecek hizmetten ziyade siyasi kaygılarının öne çıktığını gösterdi.

 

Bugüne kadar Çekmeköy’e hizmet hep İBB’den gelmedi mi?

Çekmeköy İlçesinde bulunan Kültür Merkezleri, Kapalı Pazar Yeri, Parkları Çekmeköy halkına kazandıranın İBB olduğunu unutan Ahmet Poyraz ve Yardımcısı Şahmettin Yüksel İBB’den gelecek olan hizmetler ile 12 yılı nasıl Çekmeköy’e boş geçirdiklerini halkın görmesinden ve Ak Parti’nin oy kaybetmesinden korkuyor.

2024 Yerel Seçimlerinde Ahmet Poyraz’dan boşalacak olan koltuğa oturma planları yapan Belediye Başkan yardımcısı Şahmettin Yüksel, Çekmeköy Halkının İBB’den hizmet almasına engel olarak siyasi propaganda yapmayı hedefliyor.

 

Cirav, İşgale Sessiz Kalmadı...

Çekmeköy Koçulu Mahallesinde Melen Çayı Taşıma boruları üzerindeki ASTON Firmasının işgal ettiği yönündeki haberimize CHP Çekmeköy Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Murat Cirav kayıtsız kalmadı.

Çekmeköy Belediye Meclisi sonrası, Bölgede yaşayan vatandaşların ICA Tabelası asılarak işgal edilen 316 ve 91 nolu Parselleri ASTON isimli bir firmanın terk etmesi yönündeki taleplerine sessiz kalmayan CHP Çekmeköy Belediyesi ve aynı zanda İBB Meclis Üyesi Murat Cirav yerinde inceleme yaptı.

Cirav, İstanbul Avrupa Yakasına Melen Çayından su taşıyan boru hatlarının üzerinde böyle bir tesisin olması hem tehlikeli hem de yasal değildir. Bir an önce bu tesisin incelenmesi için İSKİ ve İBB’yi bilgilendirip konunun takibi olacağım dedi.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hodri Meydan Poyraz, Biz kaçak yapıları gösterelim, Sende ‘Bunlar yalan, iftira’ de ekibini akla...Önceki Haber

Hodri Meydan Poyraz, Biz kaçak yapıları...

"Kul hakkı yemem ve yedirmem" diyen Poyraz, bu işe ne diyeceksin?Sonraki Haber

"Kul hakkı yemem ve yedirmem" diyen Poyr...

Yorum Yazın

Topu 1,5 cm Yırtılan Hacı Cesur bu sorulara ne cevap vereceksin?
Hacı Cesur, Özde mi yoksa Sözde mi Müslümansın?
HACI CESUR’UN EN BÜYÜK TEHLİKESİ DİNLERARASI DİYALOG
MİSYONER Hacı Cesur’un Görevi, Ortaya Çıktı... MHP’yi HIRİSTİYANLAŞTIRMAK!...
Nihat Atam Genç ve Dinamik ekibi ile yeniden İKUD Genel Başkanı seçildi…
Çocuk Tacizcisi ve Dolandırıcı Hacı Cesur İnfial Yaratmaya Devam Ediyor…
Çocuk Tacizcisi Çekmeköy’de İnfial Yarattı …
Halis GÖRKEN’den Kars 36 Spor ‘un Yeni Başkanı Erkan AYDIN’a Tebrik Mesajı
Çekmeköy’de yaşayan Çocuklar bu SAPIK ile aynı Mahallede oturmaktan korkuyor…
Alemdağ, Çatalmeşe ve Ekşioğlu Mahallelerinde İmar Sorunu Bitti

Başka haber bulunmuyor!