Reklamı Geç

Hodri Meydan… Ahmet Poyraz Gereğini Yap…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hodri Meydan… Ahmet Poyraz Gereğini Yap…
Çekmeköy Belediyesinden Kamuoyu adına belgeler ile sorduğumuz sorulara gereken cevapları Belediyeden alamayan gazetemiz CİMER yolu ile soruların cevaplarına ulaşmaya çalıştı.

CİMER aracılığı ile 06.01.2020 tarihinde Natural Dekor firması tarafından yapılan Emsal dışı Çatı ve Konut Alanına nasıl Ticari bir yapı yapıldığına dair sorduğumuz soru,

Çekmeköy Mehmet Akif Mahallesi 267 ada 1 parsel 1/1000 lik planlarda Emsal 0,60 kat 3 olarak belirtilirken ekli fotoğrafta göreceğiniz üzere emsal dışı bir çatı ile 4 kat ve konut yerine ticari alan yapıldığı görünmektedir.

Çatı çalışmaları halen devam ederken. Emsalli görülmemiş kat şeklinde yapılan çatı için tarafınızdan izin alındı mı? Bu yer için izin alınmadı ise ve kurallara aykırılık teşkil ediyor ise belediye olarak cezai işlem uygulandı mı?  diye sorduk.

CİMER Aracılığı ile sorduğumuz soruya Çekmeköy Belediyesi verdiği cevap da,

Söz konusu şikâyete konu yer 267 ada, 1 parsel olup yapılan inşaatın imar işlem dosyasında yapılan incelemede İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüze 14.11.2019 tarihli tadilat ruhsatı başvurusu olduğu, incelemenin devam ettiği görülmüş olup, tadilat neticesinde tekrar değerlendirilip gereği yapılacaktır. dedi…

 

Çekmeköy Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğünün göndermiş olduğu bu cevap akıllara şu soruları oluşturdu.

14.11.2019 Tarihinde yapılan tadilat Ruhsatı Başvurusunda Proje var mı?

14.11.2019 Tarihinde Belediyenize yapılan tadilat Ruhsatı Başvurusunda Proje verildi ise, Yapılan Çatı Uygulaması bir biri ile uyuşuyor mu?

İmarda Konut olan bir alanda Ticari Bina yapıla bilinir mi?

3 ayda Ruhsata bağlayamadığın bu yerde şikâyetlere ve haberlere konu olan Çatı bitirilerek gerekli taşınma işlemleri başladı. Yapılan Çatı Projeye uymuyor ise insanlar içindeyken mi yıkacaksın? Yoksa burası da yapanın yanına kar mı kalacak?

3 Ayda bir Başvuruyu Ruhsata bağlayamayan Belediye Başkan Yardımcın,  Birim müdürlerin ve personelin görevlerini ihmal etmiyorlar mı?

Ahmet Poyraz Çekmeköy Belediye Başkanı olarak, Birim Müdürlüğünün 14.11.2019 Tarihinden bugüne kadar bitiremediği İncelemeyi, yapamadığı değerlendirmeyi ve yerine getiremediği gereğini senin yapmanı bekliyoruz.

Çekmeköy Belediye Başkanı olarak bu yapı hakkında gerekeni yapmaman Çekmeköy’e ihanet’den başka nedir?

Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcılarının onca yaptığı şeye göz yumdun bari insanların gözünün içine baka baka bu tür şeylerin yapılmasına ve Çekmeköy’e artık ihanet edilmesine göz yummamanı kamuoyu adına senden istiyoruz.

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Taşdelende “Çetin” bir İmar…Önceki Haber

Taşdelende “Çetin” bir İmar…

Gönüllü Gençler Çekmeköy’de Gönüllere Dokunuyor…Sonraki Haber

Gönüllü Gençler Çekmeköy’de Gönüllere Do...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!