ESNAFIN BÜYÜK DESTEĞİ İLE KAZANAN GÖKHAN BALCI ve LİSTESİ OLDU…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ESNAFIN BÜYÜK DESTEĞİ İLE KAZANAN GÖKHAN BALCI ve LİSTESİ OLDU…
Çekmeköy Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ÇESADER) kongresi renkli ve heyecanlı görüntüler eşliğinde gerçekleşti. Mevcut Başkan Gökhan Balcı ve listesi, esnafın büyük desteği ile kazanan taraf olurken, iki başkan adayı da kol kola sahneye çıkarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Mevcut Başkan Gökhan Balcı ve listesi, esnafın büyük desteği ile kazanan taraf olurken, iki başkan adayı da kol kola sahneye çıkarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

ÜYELER SALONA SIĞMADI…

Merakla beklenen Çekmeköy Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ÇESADER) kongresi Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılım ve heyecanla gerçekleşti. Katılımın beklenilenden fazla olmasından dolayı üyeler salona sığmadı. Kongrede iki listenin yarışması hem heyecanı hem de katılımı artırdı. Kongrede 110 oy kullanılırken, Gökhan Balcı’nın listesi 67, Gazi Mercan’ın listesi ise 42 oy aldı. Gökhan Balcı bu sonuçla dernek başkanlığına yeniden Çekmeköy Esnaflarının büyük desteği ile seçilmiş oldu.

Kongreye üyelerin yanı sıra; siyasi parti ilçe başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu başkan ile yöneticileri ve muhtarlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan başkanlığı seçimi yapıldı. Divan başkanlığında uzlaşma sağlanamayıp tansiyon yükselince, ortak aday olarak Fahrettin Kacamer divan başkanlığına seçildi. Daha sonra gelir gider ve faaliyet raporları oy çokluğu ile kabul edilmesi kongrenin de rengini belli etmiş oldu. Sonrasında başkan adaylarının konuşmalarına geçildi.

GÖKHAN BALCI: KAZANAN ÇEKMEKÖY ESNAFI OLSUN

Listesi ile Gökhan Balcı’nın karşısında aday olan Gazi Mercan, yaptığı konuşmada esnaf için yapacağı projelerden bahsederek esnaf üyelerden destek istedi. Daha sonra kürsüye çıkan Mevcut Başkan Gökhan Balcı ise bir konuşma metnini hazırladığını ama salondaki coşkuyu gördükten sonra spontane bir konuşma yapmaya karar verdiğini söyleyerek, ‘’Gazi Mercan ve listesindeki arkadaşlara teşekkür ediyorum. Esnaf arkadaşlarımız salonu tıka basa doldurdular. Kazanan Çekmeköy esnafı olsun’’ diyerek Gazi Mercan’ı kürsüye davet etti. İki adayda birlik ve beraberlik görüntüsü verdi.

KAZANAN LİSTE ÇEKMEKÖY ESNAFININ LİSTESİ OLDU…

Yapılan kongrede 110 üye esnaf oy kullanırken, 1 oy geçersiz sayıldı. Gökhan Balcı’nın listesi 67 oy alırken, Gazi Mercan’ın listesi ise 42 oy aldı. Gökhan Balcı sonuçların açıklanması sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında kendisene ve listesine oy veren Esnaflara teşekkür etti.

Balcı konuşmasında, Kazanan Liste Çekmeköy Esnafının listesi oldu. Bana ve yönetimime karşın çirkin saldırılarda bulunuldu. Esnafların oyları ile seçilen bizleri Gazete Manşetleri ile indirmeye yıpratmaya çalıştılar. Keşke bu tür yıpratma yollarına gireceklerine Çekmeköy Esnafına ile kol kola iç içe olsalardı.

Benim ve Yönetimimin hesap veremeyeceği çok şükür hiçbir şey yok. Üye silmekten bahsedenlere şunu söylemek istiyorum ben göreve geldiğimde 260 üye vardı. Derbise giriş yapamadığımız sadece 46 üyemizin kaydını Genel Kurul Kararı ile silmek zorunda kaldık. Bugün üye sayımız 322 bizim yaptığımız üye sayısı 108 … Kurucu ve geçmiş yöneticilerimizin yaptığı 214 üye halen duruyor. Geldiğimiz nokta bize şunu gösterdiki bir çok esnafımız ya kapatmış yada işletmesini Çekmeköy dışına taşımış. İlk işimiz tek tek esnaflarımızın Adres Kontrollerini yapıp Üye listelerimizi düzenlemek olacak” Dedi…

 Kongre Gökhan Balcı ve yeni yönetiminin hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

ÇEKMEKÖY ESNAF VE SANATKÂRLAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ADAY LİSTESİ

 

 1.  GÖKHAN BALCI (Başkan)
 2. ALİ ÇEVİK
 3. FATİH ÖZEN
 4. FATMA ARNAVUT BÖLÜKBAŞ
 5. FETHİ ULUÇ
 6. GÜRHAN DEMİRTAŞ
 7. HALİT ZİYA KUĞU
 8. HASAN ÇELİK
 9. MERT CAN ÇAKIR
 10. MUHAMMET MÜCAHHİT GÜNDEM
 11. MURAT CEM ULUSOY
 12. NURETTİN KOYUNCU
 13. ÖNDER YILDIRIM
 14. ÖZKAN ÖZTÜRK
 15. ÖZKAN TURAN
 16. SERDAR KARAMAN
 17. SERKAN YILDIRIM
 18. ÜMİT DURUL
 19. YİĞİTCAN BALÇIK
 20. YUNUS EMRE DÜZGÜN

 

İSTİŞARE HEYETİ

ALİ RIZA YILDIZ

CEMAL YILMAZ

FUAT KELEŞ

LÜTFÜ KÖSE

REFİK ALBAYRAK

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Doğal Afet Derneği, Aile Şirketi mi oldu?Önceki Haber

Doğal Afet Derneği, Aile Şirketi mi oldu...

Çekmeköy’de Sivaslılar ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Ücretsiz Bağlama Kursu Açtı…Sonraki Haber

Çekmeköy’de Sivaslılar ve İlçeleri Sosya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!