Reklamı Geç

CİMER’den Çekmeköy Belediyesine Talimat… “İVEDİ” Cevap Ver…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CİMER’den Çekmeköy Belediyesine Talimat… “İVEDİ” Cevap Ver…
Çekmeköy Koçulu Mahallesindeki TARIMSAL NİTELİĞİ KORUNACAK ALAN statüsünde olan 12539 m2 yüzölçümlü 0 ada /175 parselde yapımı gerçekleşmiş Alp Hindiye ait olduğu söylenen fabrika binası ile ilgili 10/01/2020 tarihinde CİMER üzerinden yapmış olduğumuz Bilgi Edinme başvurumuza Çekmeköy Belediyesi neden sessiz kalmayı tercih etti?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Gökhan Balcı’nın CiMER Yetkilisi ile yapmış oluğu görüşmede,”İlgili Kurumun 30 gün içerisinde Kanunen Bilgi verme zorunluluğu vardır. Çekmeköy Belediyesine Bilgi Edinme Başvurunuz iletilmiş ve en son olarak Yapı kontrol Müdürlüğüne havale edildiği sistemde görünüyor” bilgisini aldı. Ayrıca CİMER Yetkilisi Çekmeköy Belediyesine İVEDİ bilgi verilmesi yönünde talimat geçtiğini de belirtti.

Kimden Neyi Saklıyorsunuz da  CEVAP veremiyorsunuz?

Çekmeköy Belediyesi Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Bozkurt da geçtiğimiz aylarda Çekmeköy Koçulu Mahallesindeki TARIMSAL NİTELİĞİ KORUNACAK ALAN statüsünde olan 12539 m2 yüzölçümlü 0 ada /175 parselde yapımı gerçekleşmiş Alp Hindiye ait olduğu söylenen fabrika binası ile ilgili olarak Çekmeköy Belediye Başkanının Cevaplaması için bir soru önergesi vermiş ve oda bir cevap alamamıştı.

Çekmeköy Belediyesinin ısrarla bu yer hakkında cevap vermekten kaçması akıllara “Çekmeköy Belediyesinin Zabıta ve Yapı Kontrol Müdürlüğünün gözü önünde ALP HİNDİYE ''MİLYONLUK'' Rant Sağlandı” iddiaları doğru mu acaba? Sorusu nu getirdi.

Çekmeköy Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı  Sacettin Hatipoğlu Mimarlığında veya İnşaat Mühendisliğinde yapıldığı iddia edilen bu yerden gerçekte birileri RÜŞVET aldı da onun mu ortaya çıkmasından korkuluyor?

Bahsi geçen arazi, TARIMSAL NİTELİĞİ KORUNACAK ALAN statüsünde olup, burada böyle bir yapının inşa edilmesi kanunen suç niteliğinde iken bu suçu kimler işledi?

Bahsi geçen bu yapının Ruhsat, İmar Durumu,Proje, Aplikasyon krokisi, Kot kesitlerinin, Yapı İnşaat iş bitirme tutanakları var mı?

Bu yere hangi Kanun Maddesine dayanılarak yapılması için izin verildi? Bu yere iddia edildiği gibi Rüşvet alınarak mı izin verildi?

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Poyraz ve Ekibi Üç Maymunu mu oynuyor? “GÖRMEDİM, DUYMADIM, BİLMİYORUM”Önceki Haber

Poyraz ve Ekibi Üç Maymunu mu oynuyor?...

Ekrem İmamoğlu Çürümeye terk etmek “İsraf” değil mi?Sonraki Haber

Ekrem İmamoğlu Çürümeye terk etmek “İsr...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!