Reklamı Geç

CHP'ye Küfür eden Aday, İlçe Başkanı mı oldu?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP'ye Küfür eden Aday, İlçe Başkanı mı oldu?
2014 ve 2019 CHP Çekmeköy Belediyesi Başkan Adayı olan Seyfettin Yıldırım, gazeteciler ile bir araya geldi..

Seyfettin Yıldırım 31 Mart 2019 yılında yapılan Yerel Seçimler' de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından diğer aday adayları arasından  2. kez Çekmeköy'de Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmişti. 

 

Yerel Seçimler zamanı kazanması en güçlü aday olarak görülen Seyfettin Yıldırım' a hem kendi partisi içinde bulunan muhalifler hemde rakipleri türlü oyunlar oynayarak yıpratma politikası uygulayarak gücünü kırmaya çalışmışlardı. 

 

O dönemin kimine göre kaybedeni kimine göre ise haksız bir şekilde kaybettirileni olarak görülen Seyfettin Yıldırım basın Mensuplarının sorularını ve kamuoyunda hakkında çıkan iddiaları yanıtladı. 

 

Ben Aday olamadıysam, CHP kaybetsin diyen Aday Adayı kim di?

 

Seyfettin Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından tekrar Aday gösterilmesi ile bu duruma kızan en güçlü aday adayı Çekmeköyde CHP'nin kaybetmesi için gizlice DP adayını desteklediği yönünde kamuoyunda çıkan iddialar hakkında cevap verdi.

 

31 Mart Yerel Seçimlerinde  o dönemki İlçe Yönetimi beni ve ekibini yanlız bıraktılar.  Belediye Baskan Adayı olamayan eski ilçe başkanı Meclis Üyesi olmak istedi.  Bende Aday Adayı olan hiçbir arkadaşımı Meclis Listesinde yer vermeyecegimi kendisine söyledim. Bunada kızan Aday Adayı arkadaşım Yerel Seçimlerde tüm çalışmalarda beni ve CHP yi yanlız bırakmış ve el altından ben yoksam CHP Çekmeköy'de kaybetsin diyerek DP adayına destek verdi.

 

Aday olamayınca Partimize küfür etti...

 

Kamuoyunda ''bir aday adayı CHP kendisini aday göstermeyince CHP ye küfür etti'' iddialarına cevap veren Seyfettin Yıldırım " Bu iddia doğrudur.  Kendisi Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilmemesine kızarak beni aday göstermeyen CHP'nin  diye başlayan ve benim şuan söylemeye terbiyemin el vermediği bir küfür etti. Kendisini disiplin kuruluna sevk edilmesi için biz gerekli girişimde bulunduk.  Partimiz Kongre zamanında olduğu için şuanda hakkinda yapılan bir islem yok. Kongre sonrasında bu konunun takipcisi olacağım" diyerek iddianın doğruluğunu teyit etti...

 

Seyfettin Yıldırım Çekmeköyde  kazanılması kaçınılmaz olan bir seçimi türlü oyunlar ile kaybettirenler bugün mevcut iktidara karşı sert muhalefet söylemleri içine girmesi gerçekten kendilerini CHP Örgütü ve Seçmenler onunde komik duruma düşürüyor. 

 

Çekmeköy'de Ak Parti'ye altın tepside başkanlık koltuğunu sunanlar kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor. Onlar beyinlerinde  ''sadece ben'' odalı bir zihniyetle partimize küfür etmekden bile ar duymazken CHP'nin Çekmeköy de gücünü nasıl artıracaklar zaman gösterecektir.  Tekrar aday adayı olup Aday gosterilmezler ise CHP örgütünü hiç düşünmeden 2019 yıllında olduğu gibi CHP'nin kaybetmesi için rakiplerimize hizmet edeceklerdir.

 

Seyfettin Yıldırım"Beni başarısız gösterenlere şunu sormak istiyorum. 2014 yılında Hüseyin Avni Sipahi nin desteği ile %10 oy fark ile seçimi kaybettik. 2019 Yılında DP adayı  karşısında yine  Benim aday gösterilmeme kızan ve el altından Demokrat Parti adayına çalışan bir Aday Adaylarımıza rağmen %10 oy Farkı ile kaybettik. Sizce başarısız olan benmiyim yoksa Çekmeköy'de CHP yi menfaatleri doğrultusunda kullananlar mı?" diyerek CHP örgütüne seslendi. 

 

Seyfettin Yıldırım gazetecilerin bir çok konuda sorduğu tüm sorulara verdiği samimi cevaplar ile sonlanan buluşmada 8 Mart Dünya Kadınlar günü içinde

 

''Kadınlarımız, toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası, toplumun yapıtaşını oluşturan ailenin temel unsurudurlar. Hayatın her alanında her türlü fedakârlığı gösteren kadınlarımız, bu vatan ve millet için canını feda etmeye hazır nesilleri de yetiştirmektedirler.

İnsan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, demokrasi kültürünün yerleşmesi ile kadınlar, eğitimden bilime, sanattan kültüre hayatın her alanında başarı ile yerini almış ve almaya devam etmektedirler. Aile kurumunun temelini oluşturan, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun'' diyerek kutlama mesajını iletti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ekrem İmamoğlu Çürümeye terk etmek “İsraf” değil mi?Önceki Haber

Ekrem İmamoğlu Çürümeye terk etmek “İsr...

33 Askerimiz Şehit olmuşken ... Kimler Çekmeköy 'de sahada eğlendi?Sonraki Haber

33 Askerimiz Şehit olmuşken ... Kimler Ç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!