Reklamı Geç

ÇEKMEKÖY BELEDİYE İŞTİRAKİ YEDİTEPE’DE NELER OLUYOR?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇEKMEKÖY BELEDİYE İŞTİRAKİ YEDİTEPE’DE NELER OLUYOR?
Çekmeköy Belediyesi İştiraki olan Yeditepe Şirketi denetlenmeye açılsın.

Belediyeler eliyle büyüyen canavarlar olarak son aylarda Ulusal Gündemde yer alan Belediye şirketleri konusunu siz değerli okurlarımız için Çekmeköy ölçekli olarak araştırdık.

Çekmeköy Belediye Meclisi tarafınca denetlenmesi kanunen yapılamayan Çekmeköy Belediyesi iştiraki olan Yeditepe Şirketi kar mı ediyor zarar mı?

 

İlgili Kanunun 11. maddesinde düzenlendiği üzere belediyelerde üst yönetici Belediye Başkanı’dır. Aynı maddede Belediye Başkanı’nın kanunda belirtilen görev ve sorumlulukların yerine getirilmesinde Belediye Meclisi’ne karşı sorumlu olduğu belirtilmektedir. Bu çerçevede Belediye Başkanı belediyenin kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasından Belediye Meclisi’ne karşı sorumlu tutulmaktadır. Derken CHP’nin geçtiğimiz dönemlerde Yeditepe Şirketi ile alakalı olarak verdiği Soru önergeleri hep yanıtsız bırakıldı.

 

Belediyelere “belediyelerin hizmetlerini daha etkili, verimli ve ekonomik şartlarda sunmasına ve kaynak yaratmalarına yardımcı olmak” gerekçesiyle şirket kurma hakkı verildi. Bu bağlamda bakıldığında Denetlenmesi dahi yapılanılmayan bir Şirketin Çekmeköy Belediyesine etkili ve verimli bir hizmet sunup sunmadığı ise akıllarda soru işareti oluşturuyor.

 

Denetleyen ile Denetleten aynı kişi nasıl oluyor?

Her türlü kamu kaynağının elde edilmesi ve kullanılmasında görevli ve yetkili olanlar; kaynakların etkili, ekonomik, verimli ve hukuka uygun olarak elde edilmesinden, kullanılmasından, muhasebeleştirilmesinden, raporlanmasından ve kötüye kullanılmaması için gerekli önlemlerin alınmasından sorumludur. 

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 38. Maddesi açık biçimde, belediye başkanlarına “belediye ve bağlı kuruluşları ile işletmelerini denetleme” görevi vermektedir. Yeditepe Şirketi  yönetim Kurulunda yer alan Çekmeköy Belediye Başkanı, Çekmeköy Belediye Başkan yardımcıları, özel Kalem Müdürü ve Danışmanının olması hem denetleyen, hem de denetlenen konumuna gelmiyor mu?

Bu kuruluşun bütçe ve kesin hesapları Çekmeköy Belediye Meclis Üyelerince denetlememesi ilerde keyfi ve yandaş kullanımlar sonrası borç dağının olduğu bir şirketi Çekmeköy Halkının sırtına yüklemek olmayacak mı?

 

Huzur Hakkı alıyor musunuz?

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz bir haberde Çekmeköy belediyesi İştiraki olan Yeditepe Şirketinde Yer alan Çekmeköy Belediye Başkanı, Çekmeköy Belediye Başkan yardımcıları, özel Kalem Müdürü ve Danışmanının Huzur Hakkı adı altında ne kadar para aldıkları yönünde sorduğumuz soru Kamuoyunda merak konusu oldu.

LATİF COŞAR      Yönetim Kurulu Üyesi     

ŞENOL ÇETİN     Yön. Kur.Başkan Yardımcısı Münferiden  

EYUP YILDIRIM  Yön.Kur.Başkan Yardımcısı Münferiden   

ŞAHMETTİN YÜKSEL        Yönetim Kurulu Üyesi     

FATİH SIRMACI  Yönetim Kurulu Başkanı Münferiden        

AHMET POYRAZ               Yönetim Kurulu Üyesi     

CEMİL KURDOĞLU          Yönetim Kurulu Üyesi    

Çekmeköy Belediyesinden de mevcuttaki görevlerinden dolayı Maaş alan bu isimlerin Maddi durumları göz önüne alındığında Yeditepe Şirket yönetim Kurulunda olmalarından dolayı para almaları ihtimali bile Kamunun Vicdanını sızlatmaya yetti.

Çekmeköy Belediyesine ve Çekmeköylülere ait olan yerleri özel’e kiraya veren bu şirket Kamu alanlarını Kiraya verirken Çekmeköy Belediyesini Çekmeköy ve Çekmeköylülerin haklarını korudu mu?

Çekmeköy Belediyesine ve Çekmeköylülere ait olan yerleri kimlere kiraya verdi?

Çekmeköy Belediyesine ve Çekmeköylülere ait olan yerleri kiralayanlar arasında Üst düzey Yöneticilerin akrabaları var mı?

Çekmeköy Belediyesinde tek görevi takipçilik olan ama sahada hiçbir faaliyet içine girmeyen ve Ak Parti’de Siyaset yapmış kişiler ile birlikte birçok kişinin de Yeditepe Şirketi üzerinden Maaş aldığı yönündeki iddialar ise ilerleyen günlerde Çekmeköy gündemini derinden etkileyecek.

 

CHP ve İYİ Parti ve DP Meclis Üyeleri neden susuyor…

Çekmeköy Meclisinde göreve geldikleri günden bugüne kadar ciddi bir varlık gösteremeyen Meclis Üyeleri artık Çekmeköy Halkının tepkilerini üzerine çekmeye başladı.

Kamuoyundan ve Çekmeköy’den uzak siyaset izleyen bu Meclis üyeleri Medyanın gündeme getirdiği hiçbir şeyi bugüne kadar neden görmedikleri ise ayrı bir gündem konusu oldu.

Muhalefeti sadece kendi içlerindede güç savaşı olarak yapan bazı Muhalefet Meclis Üyeleri artık güveç partilerinden, kafe köşelerinde nargile içmekten, Okey Masalarından kalkmama huylarından, hep aynı yerleri gezerek Fotoğraf vermekten vazgeçip Çekmeköy için gerçek Muhalefet yapmaları için Kamuoyu göreve davet etti.

 

Basın olarak Yeditepe Firmasının denetlenmesini biz istiyoruz…

Çekmeköy’de CHP, İYİ Parti ve Demokrat partinin Meclis Üyelerinin birçoğunun vurdumduymazlığı ve gizli İktidar yandaşlığı sebebi ile Çekmeköy Belediye Başkanı, Çekmeköy Belediye Başkan yardımcıları, özel Kalem Müdürü ve Danışmanının Yönetim Kurulunda yer aldığı Yeditepe Şirketinin, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca, genellikle şikâyet, basında yer alan haberler veya kamudan gelen talep üzerine yapılan denetimlerine ekleyerek denetlemesini istiyoruz...

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Çekmeköy’de Ahmet Poyraz’ın Ustalık Dönemi MÜSRİFLİK Dönemi Oldu!Önceki Haber

Çekmeköy’de Ahmet Poyraz’ın Ustalık Dön...

Poyraz ve Ekibi Üç Maymunu mu oynuyor? “GÖRMEDİM, DUYMADIM, BİLMİYORUM”Sonraki Haber

Poyraz ve Ekibi Üç Maymunu mu oynuyor?...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!