Reklamı Geç

Ahmet Poyraz, Bu yapılan Çekmeköy’e İhanet değil mi?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ahmet Poyraz, Bu yapılan Çekmeköy’e İhanet değil mi?
Çekmeköy Alemdağ bölgesinde Avrasya Kent İnşaat’ın yaptığı Dekon Silva Sitesi’nin terk etmesi gereken arsa Belediye Yetkililerinin görevlerini yerine getiremediği ve ihmallerinden dolayı yok mu oldu?

Çekmeköy Alemdağ bölgesinde Avrasya Kent İnşaat’ın yaptığı Dekon Silva Sitesi’ni yapar iken halk arasında kısaca 18 uygulaması olarak söylene gelen 3194 S. İmar Kanunun 18. Maddesi gereğince en fazla % 40 Kamu adına ter oluşturması gerekiyordu.  Çekmeköy belediyesi Avrasya Kent İnşaat’tan kamu adına %40 olması gereken terki, % 20 olarak belirlemiş ve bu terkin %10 ‘nu Belediye adına tapuda alınırken %10 lık kısmı olan 1691 küsür metre kare arsanın terkini kamu adına devir almadan yine şirketin üzerine bıraktı.

Avrasya Kent İnşaat kendi üzerine yasal olmayan dayanaklar ile bırakılan bu arazi için ilgili kanunun kendisin sağladığı hak ile resmi süreyi bekledikten sonra şirket ortağı Osman Köksal’a malı devrederek Çekmeköy Halkına ait olan bir arsayı Belediyenin kendisine sağladığı bu imtiyaz sayesinde kaçırdı.

İşte blgesi

 

Poyraz, Bu haksız işlemler "kent suçu"  ve yönettiğin İlçe’ye ihanet değimi?

Çekmeköy Belediyesi Yetkilerinin görevinin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle Çekmeköy Halkını ve kamuyu 6 milyon TL civarında bir zarara uğrattığı görülüyor.

 

Türk Ceza Kanunu’nun görevi kötüye kullanma başlıklı 257. maddesine göre; “ (1) Kanunda ayrıca suç olarak tanımlanan haller dışında, görevinin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle, kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olan ya da kişilere haksız bir menfaat sağlayan kamu görevlisi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

 (2) Kanunda ayrıca suç olarak tanımlanan haller dışında, görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme göstererek, kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olan ya da kişilere haksız bir menfaat sağlayan kamu görevlisi, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” bir menfaat sağlayan kamu görevlisi, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

Kanunlarımızda açık ve net bir şekilde böyle bir ihmal veya suçun cezası belli iken Çekmeköy Belediye Başkan’ı Ahmet Poyraz bu kişiler hakkında yasal işlem başlattı mı?

1/1000’lik Planlarda Dini Tesis alanı oldu…

Çekmeköy belediyesi 1/1000 lik planda Dini Tesis alanı olarak gösterdiği bu parseli 5 yıl içinde ilgili konun gereği kamulaştırma yapması gerekirken, Çekmeköy Belediyesi kendi ihmali yüzünden bugün tapuda Osman Köksal adına kayıtlı olan 0/742 parsel için şahsa yeni bir kamulaştırma bedelimi ödeyecek?

Çekmeköy Belediyesi kendi ihmali yüzünden 0/742 parselin Kamu adına geri alınması için Çekmeköy Belediyesi’nin açtığı bir dava var mı?

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çekmeköy’e ve Çekmeköy Halkına Yapılan İhanetin Belgesi…Önceki Haber

Çekmeköy’e ve Çekmeköy Halkına Yapılan...

Teşkilatın Davası Memleket davası… Ahmet Poyraz ekibinin Davası RANT davası…Sonraki Haber

Teşkilatın Davası Memleket davası… Ahmet...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!