sanalbasin.com üyesidir
Yurtta Haber
27 Kasım 2015 Cuma
Böyle olur Sipahi’nin Düğünü

Yüksel EVSEN Ak Parti Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı
Yüksel EVSEN Ak Parti Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı
29 Mart 2014’e adım adım yaklaşırken aday adayları bir bir ortaya çıkmaya başladı. Muhalefet partisinin aday adaylarını 2 Eylül itibariyle açıklanırken İktidar partisinde yeni yüzler siyasi arenaya adım atıyor. Bu...
9 Eylül 2013 11:42
Font1 Font2 Font3 Font4

29 Mart 2014’e adım adım yaklaşırken aday adayları bir bir ortaya çıkmaya başladı. Muhalefet partisinin aday adaylarını 2 Eylül itibariyle açıklanırken İktidar partisinde yeni yüzler siyasi arenaya adım atıyor. Bu isimlerden biri de Yüksel Evsen.

 

Ak Parti Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi Aday Adayılığını açıklayan Yüksel Evsen 1972 Ordu Aybastı Doğumlu 1987 yılında Çekmeköy’e gelen Evsen Evli 2si kız 3 çocuk babası.Evsen İnşaat ve Evsen Yapı isimli firmaları ile ticari hayatını sürdürüyor.

 

YH: Yüksel Bey öncelikle hayırlı olsun , Bu kararınızı nasıl aldınız ?

 

Y.E: Gençlik yıllarımda rahmetli Necmettin Erbakan ve kurduğu partilere gönül veren milyonlarca Türk gencinden biriyim. Bu partilere sadece oy değil gönlümü verdim. Ak Parti kurulduğu yıldan itibaren bir partili olarak üstüme düşeni yapmaya gayret ettim. Türkiye’nin değişimini, bu değişimde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Partinin rolünü gören ve bunu savunan bir siyasi çizgi izledim.Yıllar geçtikçe bu ilçe ve bu ülke için bizimde yapabileceklerimiz olduğunu düşündüğüm için aday oldum.

 

DSC_0536

 

YH:Çekmeköy İlçesindeki  hizmet ve siyaset dünyasını nasıl buluyorsunuz?

 

Y.E: Çekmeköy 1994 yılından bu yana hızlı bir büyüme gerçekleştirdi. Bu büyüme avantajları yanında bazı dezavantajlar da doğurdu. Bu güne kadar bölgede hizmet veren tüm başkanlara ve ekiplerine teşekkür ediyorum. 2009 dan sonra ilçe olan Çekmeköy ,Ahmet Poyraz ile değişime ve gelişime açıldı. İlçede bulunan kamu yatırımları, özel yatırımlar hız kazandı. Pek çok tesis bu dönemde hayata geçti. Kendisi sadece Ak Partililerin değil tüm Çekmeköylülerin sevgisini kazandı.

 

İlçe Başkanımız Şahmettin Yüksel için sokaktaki vatandaş “Atom Karınca” diyor. İlçe Başkanımız bu ismi hak ederek taşıyor. Gece gündüz demeden Ak Parti bayrağını her yerde dalgalandırıyor. Zaman zaman ülke içinde gerilimli durumlar olduğu anlarda bile Şahmettin Yüksel’in uzlaşmacı ve güven veren tavrı sorunların üstesinden geliyor. Genç ve başarılı başkanımızın ileri ki yıllarda çok daha büyük mevkilerde olacağına inancım tamdır.

 

R.Tayyip Erdoğan gibi bir liderin partisinde siyaset yapmak oldukça kolay ve bir o kadar da zordur. Kendisi tüm dünyanın saygısını kazanmış ve halkın %50 sinin teveccühü ile Türkiye’yi muassır medeniyetler seviyesine taşımak için mücadele ediyor.Biz bölgemizde siyaset yapanlar olarak üstümüze düşeni en iyi şekilde yapacağız. Ak Parti hedefleri doğrultusunda çalışacağız.

 

1149029_402444786523871_1942832766_n

 

 

YH: Sivil Toplum Örgütleri ile ilişkileriniz ne durumda?

 

Y.E: STK’larda görevlerim var . Ben bunları boynumuzun borcu diyerek ve severek yapıyorum.

 

Ordu Aybastı Kayabaşı Derneğinde Yöneticilik,

 

Çekmeköy Ordulular Derneğinde Yöneticilik;

 

Çekmeköy Müteahhitler Derneğin de Başkan Yardımcılığı

 

Daha sonra ayrıldığım ORSİYAD’a kurucu üyelik,

 

Bu dernekler de sorumlu olduğum görevleri büyük bir özveri ile gerçekleştirmeye gayret ediyorum “ DESİNLER” diyerek değil hizmet edebilmek için çalışıyorum. Doyduğumuz yer olan Çekmeköy’e bir şeyler katabilmek ve hemşerilerimizi Çekmeköy’e entegre edebilmek için bu görevleri yapıyorum.

 

Benim dernekçilik anlayışım micro milliyetçilik taşımaz. Hemşerilerimizi büyükşehir şatlarına adapte edebilmek ve yaşadıkları olumsuzlukları azaltabilmek için dernekçilik yapıyorum. Çekmeköy’de komşuluk ilişkilerini , ticari ilişkileri geliştirmek ve gençlerimizin gelecek kaygılarını azaltabilmek için dernekçilik yapıyorum.

 

 

1017089_380231972078486_276360025_n

 

YH: Bir Ordulu olarak oldukça fazla siyasetçinin içerisinde kendinize yer arayacaksınız, sizi neyin öne çıkaracağını öğrenebilir miyiz?

 

YE: Ben Ordu doğumlu on binlerce kişiden biriyim. Çekmeköy’de en yoğun nüfusa sahip bir ilin çocukları olarak aslında sayımız hiçte fazla değil. Buna rağmen ben kendimi daha çok Çekmeköylü olarak görüyor ve bu sebeple aday oluyorum. 1987 yılından bu güne Çekmeköy’ün her döneminde buradaki komşularımız, arkadaşlarımız ile birlikte olduk. Ticaret yaptığımız , komşuluk yaptığımız bizi tanıyan bilen herkesin olumlu görüş beyan edeceğine eminim. Ak Partinin temsil edilmesi ve Çekmeköylülerin mecliste temsil edilmesi için çalışacağımızdan da kimsenin şüphesi yoktur. Bu sebeple gerek ben gerekse diğer Ordulu siyasetçilerin verilen her görevi layıkıyla yapacağından şüphem yok.

 

1185447_403488076419542_156871305_n

 

YH: Sizce önümüzde ki dönemde Çekmeköy’ün en çok neye ihtiyacı var?

 

Y.E: Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz göreve geldiğinde bir vizyon ortaya koydu. Çekmeköy Eğitim Vadisi olma yolunda hızla ilerliyor. Bu hedefe doğru atılımların devam etmesi inancındayım. Geçmişten gelen bazı planlama hataları günümüzde büyük sorunlar doğuruyor. Yeni belediye yönetimi ile Çekmeköy’ün önümüzdeki 50-100 senesinin temellerini atmalı ve çocuklarımıza yaşanabilir, Türkiye’ye de örnek bir ilçe bırakmalıyız.Doğası ve ulaşım avantajları ile Çekmeköy’ü doğru projeler ile dönüştürecek ekibe vereceğim destek ile Çekmeköylülerin rahat ve huzurlu bir ilçe olması için çalışacağım.

 

YUKSEL EVSEN copy

 

YH:Çekmeköylülere bir mesajınız var mı?

 

Y.E: Siyaset bir bayrak yarışıdır. Bayrağı eline alan aynı zamanda “KUL HAKKI” nın da sorumluluğunu alır. Ben bu makamların kul hakkı taşıdığını bilen biri olarak öncelikle bunun sözünü veriyorum. Çekmeköylü hemşerilerim için en doğrusu ne ise onu yapacağım. Beni tanıyan tanımayan herkese başta Ak parti genel Başkanım R.Tayyip Erdoğan, İstanbul İl Başkanım Aziz Babuşçu , Çekmeköy Belediye Başkanım Ahmet Poyraz ve Çekmeköy Ak Parti İlçe Başkanım Şahmettin Yüksel’e bana inandıkları ve güvendikleri için teşekkür ederim. Herkesin bu güvenine layık olmaya çalışacağım.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa

© Copyright 2012 Tüm Hakları Saklıdır... Ensar Web Tasarım