sanalbasin.com üyesidir
Yurtta Haber
29 Kasım 2015 Pazar
Böyle olur Sipahi’nin Düğünü

Çekmeköy Ekşioğlu Yine Karıştı…
Çekmeköy Ekşioğlu Yine Karıştı…
Çekmeköyde günlerdir bitmeyen gerginlik hat safhaya ulaştı…   Çekmeköy Ekşioğlu mahallesi Kevser Camii önünde toplanan vatandaşlar Ekşioğlu mezarlığına gömülen PKK’lının cesedinin kaldırılması için eylem yaptı.   Sosyal paylaşım siteleri aracılığı...
11 Eylül 2012 20:18
Font1 Font2 Font3 Font4

Çekmeköyde günlerdir bitmeyen gerginlik hat safhaya ulaştı…

 

Çekmeköy Ekşioğlu mahallesi Kevser Camii önünde toplanan vatandaşlar Ekşioğlu mezarlığına gömülen PKK’lının cesedinin kaldırılması için eylem yaptı.

 

Sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile toplanan vatandaşlar polis ile birlikte belirledikleri güzergah ile sloganlar atarak Taşdelen meydanına gelerek İstiklal Marşı ve Şehitler için saygı duruşunda bulundu.
Ekşioğlu mezarlığına gömülen PKK’lının cesedinin kaldırılması için toplanan vatandaşlar sağduyuyu elden bırakmayarak ve provokasyonlara gelmemek için yoğun bir dikkat sergiledi.

 

Poyraz İstifa…

 

Sloganlar atarak yürüyen vatandaşlar Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın bu ayıbı temizlemediği için bir an evvel istifa etmesini istedi. Grup yaşanan bu olay karşısında Ahmet Poyraz’ın sessiz kalmasından rahatsız olduklarını ve Başkan Poyraz’ın yanlarında olmadığı için ” Çekmeköy Burada Poyraz Nerede” diyerek slogan atarak tepkilerini dile getirdiler.

 

PKK’lı Cesedin Gömülmesinde Seçim yatırımımı var…

 

Kameralarımıza konuşan bir çok vatandaş yaklaşan yerel seçimde Çekmeköy de DTP ye ait 3500-4000 oyu almak için mi Başkan Poyraz ” PKK’lı Cesedin buraya gömülmesine ses çıkarmadı” diyerek sert bir iddiayı ortaya attılar.

 

Ailemizi ve Şehitlerimizi Buraya Nasıl Gömeceğiz?


Ekşioğlu Mahallesinde ve çevre mahallelerde yaşayan bir çok vatandaş “Bizim bu mezarlıkta akrabalarımız var bizler bu mezarlığa geldiğimiz zaman mezarlıkta yatan herkese fatiha okuyoruz okuduğumuz bu duadan bu vatana ihanet etmiş bir kişi nasıl yaralanır, Yarın bir şehidimiz gelse bu mezarlığa nasıl defnedeceğiz, ailemizi o PKK’lının yanına nasıl defnederiz” diyerek sitem ederken sert bir dilde PKK’lı cesedinin Ekşioğlu Mezarlığına gömülmesine izin verenleri ve Başkan Poyraz’ın bu olaya karşın sessiz kalmasını eleştirdiler.

 

Poyraz’a Hemşerileri Rest Çekti…

 

Ekşioğlu mezarlığına gömülen PKK’lının cesedinin kaldırılması için toplanan vatandaşlar, eylem sonrası Polis ile Pazarlık ederek olaysız dağılırken, Pazar günü Saat 14’de kadar bu Ceset buradan alınmadığı taktirde Türk Bayrağı ile gelmeyeceklerini kazma ve kürekle gelerek PKK’lı ya ait olan cesedi kendilerinin çıkaracağını söylediler. Başkan Poyraz’a da seslenen vatandaşlar bizler Belediye Başkanımız Ahmet Poyraz’ı hemşerimiz olduğu için destekledik ve Belediye Başkanı yaptık, böyle bir olayda sessizliğini sürdürürse ne Ekşioğlu’na sokarız nede oyumuzu ona veririz “Laz Uşağı” olması bile böyle bir hatasında onu kurtaramaz diyerek Başkan Poyraz’a rest çektiler.

Siyasi Partilere Büyük Tepki…

 

Çekmeköy Belediye Başkanı haricinde de AK Parti, CHP ve MHP’de ilçede yaşanan bu üzücü olaya sessiz kaldıkları içinde vatandaşlardan yoğun tepkiler aldı.

 

Çekmeköy CHP İlçe Başkanı Murat Cirav Hakkında bir internet sitesine düşen haberi eleştiren bir çok vatandaş, ”

“AKP – MHP’den akla zarar istek” Başlıklı Haberde yeniden gördük ki CHP şehidinden çok  PKK’ya sahip çıkmış, PKK’lının cesedi normal bir insan cesedi gibi Haber’de lanse edilmiş ve İnsan Haklarından bahsedilmiş. Murat Cirav,  Çekmeköy ilçe başkanı olarak PKK’lı cesedinin mezarlıktan taşınması için imza atmaktan kaçınarak topu İl yönetimine atmış ve  Bölge Sorumlusu Doğan Çakmak ise akla zarar bir yaklaşım ile “Dini vecibeleri yerine getirilmiş ve yasal işlemleri tamamlanmış bir cenaze var ortada. Şırnak’tan buraya kadar devlet gözetiminde getirilmiş. Cenazesini ailesi defnetmiş. MHP ve AKP ne yapmaya çalışıyor anlamadık. Biz böyle bir girişime destek olmayız. Kimsenin ölen insanlar üzerinden siyaset yapmaya hakkı yok” şeklinde bir açıklama ile PKK ‘lıyı savunmuş” diyerek CHP’nin bu tavrınında bölgede karşılıksız kalmayacağını söylediler.

Haber ile ilgili Videolara www.yurttahaber.tv adresinden ulaşabilirsiniz

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa

© Copyright 2012 Tüm Hakları Saklıdır... Ensar Web Tasarım